Seznámení s výrobky

Nejobsáhlejší informace o výrobcích najdete přímo v katalogu, na webu Eurony a ve FB skupině Eurona.

V této lekci bych vás chtěla obecně seznámit s nejoblíbenějšími produkty a produktovými řadami, a zodpovědět často pokládané otázky k produktům. Zároveň vás nasměruji, kde máte hledat, pokud potřebujete podrobnější informace.

Časté otázky zákazníků

Prázdná záložka
Jak moc je Eurona ekologická?

Přesná a jednotná definice ekologických a ekologicky šetrných výrobků neexistuje.

Eurona se sama profiluje jako ekologicky šetrná – používá pouze látky, které se v přírodě snadno a rychle rozloží, a neškodí životnímu prostředí.

Nejedná se ale o čistě přírodní drogerii.

K dalším ekologickým aspektům patří to, že Eurona prodává koncentráty a zboží prodává systémem síťového prodeje. Zbytečně se tak neplýtvá obalovým materiálem, nepřepravují se litry vody, které si zákazníci mohou dolít do produktu doma – a zboží urazí z továrny pouze jedinou cestu – k zákazníkovi, nebo poradci, který ho objednal.

Více o ekologii najdete v článku Je Eurona opravdu ekologická?

Co když mi výrobek nebude vyhovovat?
Eurona nabízí 30 denní záruku spokojenosti. Pokud vy nebo váš zákazník nebudete s výrobkem spokojeni, stačí ho do 30 dní od zakoupení vrátit do Eurony a požádat o vrácení peněz prostřednictvím formuláře, který najdete v Kanceláři.

Jedinou podmínkou je, že v balení je ještě nejméně 80% původního množství.

Je Eurona bezpečná pro děti, alergiky a ekzematiky?
Ano.

Výrobky neobsahují dráždivé látky. Alergikům a ekzematikům často výrazně ulevují od potíží – zejména při používání pracích prostředků.

Většina výrobků je bezpečná i v případě, že je dítě nešťastnou náhodou požije (pokud k tomu dojde, zavolejte na toxikologickou linku – aktuální kontakty jsou na http://www.tis-cz.cz. Mají databázi úklidových prostředků prodávaných v ČR a obvykle jsou schopni hned říct, zda je požití nebezpečné, nebo ne).

Samozřejmě ani u Eurony nikdy nelze zcela vyloučit možnost, že bude člověk na některou složku produktu alergický nebo přecitlivělý.

Eurona má v současné době 2 výrobky, které mohou být dráždivé a nebezpečné pro děti – Čistič na trouby a grily a Čistič odpadů. Oba obsahují hydroxid sodný. Při jejich použití se doporučuje používat rukavice a pracovat v dobře větrané místnosti, případně nechat působit přes noc, kdy v místnosti nikdo není.

Hydroxid sodný při požití leptá sliznice. V malém množství nezpůsobuje závažnější poškození, ale pokud by k požití došlo, je na místě zásah záchranářů. Lékař musí zkontrolovat rozsah poranění.

Na řadě výrobků najdete černý varovný vykřičník a nápis varování. Neznamená to, že jsou výrobky nebezpečné, ale že obsahují (byť třeba v malém množství) látku, pro kterou je dle nařízení EU toto označení povinné.

Kde najdu složení výrobků?
Vzhledem k tomu, že drogerie Eurona je ekologicky šetrná, řada jejích zákazníků se zajímá o složení produktů předtím, než je zakoupí.

Složení výrobků je uvedené na etiketách. Ty najdete nejen na výrobcích, ale i v e-shopu – u většiny výrobků je najdete u detailu produktu, v záložce Doplňující info.

K většině výrobků si navíc můžete nechat zaslat datové listy, na kterých jsou uvedené hlavní složky výrobků. Získáte je na této stránce: https://www.euronabycerny.com/datovy-list (Odkaz na ni vede ze stránky Kontakty – Datový list)

Datové listy jsou dostupné pouze k výrobkům, u kterých je to ze zákona povinné (jde především o úklidové prostředky – naopak třeba u kosmetiky je nenajdete) a jsou v nich uvedené jen zákonem stanovené položky. Nařízení EU umožňuje neuvádět ve složení položky zastoupené méně, než 1% (kterých může být i více). Eurona této možnosti využívá pro ochranu obchodního tajemství a uvádí jen hlavní složky produktů.

Má Eurona nějakou ekologickou certifikaci?
Eurona si nechala certifikovat 2 řady pracích prášků – Baby & Sensitive a White & Bright.

Další produkty zatím certifikované nejsou a firma o jejich certifikaci neuvažuje (z důvodu velké finanční náročnosti).

Více informací najdete v článku Je Eurona opravdu ekologická?

Proč musím výrobky ředit?

Eurona vyrábí koncentráty, které jsou ekologičtější – nepřepravují se díky nim zcela zbytečně litry vody. Např. jednu lahev univerzálního prostředku rozředíte na 20 lahví úklidového prostředku. Ušetřili jsme tak 18 plastových lahví a přepravu 9 litrů vody.

Proč je Eurona tak drahá?
Na první pohled se výrobky v katalogu mohou zdát drahé, dražší, než podobné produkty v drogerii.

Je to proto, že většina z nich je koncentrovaná a buďto se dále ředí, nebo se jich používá výrazně menší množství.

K porovnání ceny je tak nejlepší srovnávat cenu za jednu dávku – tedy jednu naředěnou láhev nebo jednu prací dávku. V tu chvíli většina výrobků vychází levněji, než produkty z drogerie – zejména v případě, že jako registrovaný zákazník nakupujete za levnější cenu.

Co když mi výrobek přijde rozbitý?
Čas od času se stane, že některý výrobek v krabici nepřežije cestu k vám. Nestává se to často, ale výjimečně ano.

V takovém případě stačí krabici a škody jednoduše nafotit a poslat e-mail na prodej@eurona.cz – společně s fotografiemi a informací, které zboží je pro vás nepoužitelné. Vzhledem k tomu, že jde o drogerii, může aviváž vyteklá do krabice poškodit např. i papírové obaly prášků na praní.

Eurona vám obratem nahradí zničené zboží a případně zašle náhradní obaly k produktům, které nejsou poškozené, ale mají poničený obal.

V Euroně si cení spokojených zákazníků, takže se reklamace nemusíte obávat. Vždy jsou řešeny rychle a bez problémů.

Proč na Euronu není nikde reklama?
Eurona využívá pro propagaci převážně síťový marketing a peníze určené na propagaci nedává do inzerce v televizi a časopisech, ale rozděluje je mezi poradce, kteří jí přinášejí nové zákazníky.
Proč Euronu nenajdu v obchodě?
Eurona své výrobky prodává prostřednictvím síťového marketingu, který se s prodejem v obchodní síti kombinovat nedá – nebyl by férový k poradcům v obchodní síti, kteří firmu dostali tam, kde je teď.

Obchodní model síťového prodeje je navíc pro Euronu ekonomicky výhodnější – vyrábí pouze tolik, kolik v rozumné době prodá (její výrobky neleží měsíce ve skladech a na pobočkách mnoha drogerií v celé republice). Může tak investovat do vývoje a ne do skladových zásob.

Noví a potenciální zákazníci se často ptají na detaily o jednotlivých výrobcích. Pokud sami nevíte, co odpovědět, máte několik možností.

Nejrychlejší obvykle je položit otázku ve FB skupině Eurona nebo v ní zkusit odpověď vyhledat (řada otázek se opakuje). Odpověď většinou dostanete během několika minut – řada poradkyň je na skupině „závislá“, takže je téměř vždycky někdo online 🙂 Raději si ale počkejte, až vám odpoví více lidí – odpovídat může kdokoliv a běžně se stává, že dotaz sebevědomě zodpoví někdo úplně špatně.

Další možnost je poslat mi dotaz na Lucie@zonovyuklid.cz nebo kontaktovat TOP manažerku naší skupiny Kristinu Pitrovou (aktuální kontakt najdete dole na faktuře z Eurony). Zavolat nebo napsat můžete i přímo do Eurony – aktuální kontakty najdete zde.

Co byste měli vědět k jednotlivým řadám a nejprodávanějším produktům

Prací prostředky

Prací prášky Eurona neobsahují plnidla ani látky škodlivé životnímu prostředí. Aviváže neobsahují barviva (která způsobují šednutí prádla) – a jsou vhodné i pro prádlo sušené v sušičce.

Než začnete prát s Euronou, je třeba důkladně vyčistit pračku od vodního kamene a zbytků plnidel, barviv a plísní, které vznikají při používání komerčních prostředků.

Prací prostředky Eurona obsahují složku proti vodnímu kameni – pokud je začnete používat v nevyčištěné pračce, uvolní se vodní kámen a další usazeniny přímo do praného prádla.

Pokud pračka nebo prádlo po vyprání v Euroně nevoní, téměř 100% za to může nevyčištěná, nebo nedostatečně vyčištěná, pračka. Čistění je většinou třeba před prvním praním zopakovat 3x – 4x. Na toto téma najdete na Zónovém úklidu samostatný článek Jak vyčistit pračku.

Prací prostředky se nedávkují do přihrádky, ale v „lodičce“ se vkládají přímo do prádla. Prášků se dává malé množství a jsou velmi jemně mleté – z přihrádky by se nemusely dobře vypláchnout. Lodičku koupíte v kategorii Acces. společně s odměrkou na prášek a aviváž – celá sada stojí 9 Kč.

Prací prášky jsou hodně jemně mleté – při nabírání nebo přesypávání tak mohou dráždit prachovými částicemi dýchací cesty. Nejedná se o nic nebezpečného – pouze o nepříjemnost, ale je dobré o ní vědět a „nestrkat nos“ přímo nad sáček.

Prostředky na skvrny na textilu

Eurona má v nabídce 3 prostředky na skvrny na textilu. Poradkyně k nim často doporučují ještě Gel na ruční praní a Univerzální čistič na mastné skvrny.

Předpírkový sprej (Pre-Wash) se používá na skvrny, které byste jinak předepírali ručně. Zašlapaná špína v ponožkách, skvrny od jídla a barviček na dětském oblečení… Sprej stačí nastříkat a prádlo nechat v koši na vyprání – a následně běžným způsobem vyprat v pračce.

Biostain – prostředek ideální na skvrny biologického původu (ovoce, zelenina, tráva), s výhradou krve (na tu jsou lepší ostatní prostředky). Používá se i na hodně propocené oblečení. Lze ho použít na namočení oblečení před praním, nebo přidat přímo do pračky.

Multifunkční agent s obsahem kyslíku – prostředek na zaprané a úporné skvrny. Používá se přímo na skvrnu, k namáčení nebo se přidává k pracímu cyklu. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších výrobků – dokáže vyčistit i skvrny od borůvek nebo červené řepy.

Z čistících prostředků si některé poradkyně míchají „koktejl“ (ve FB skupině ho najdete jako Koktejl od Esterky) v poměru 1:1:1:1 se do sprejové lahve smíchá univerzální čistič, prostředek na ruční praní, biostain a voda. Koktejl zabírá na skvrny nejrůznějšího původu – není tedy třeba přemýšlet, který z přípravků použít právě na danou skvrnu.

Sprej do sušičky prádla

Sprej si řada zákazníků kupuje kvůli dodání vůně prádlu sušenému v sušičce. Po jeho použití pak bývají zklamaní, protože prádlo nevoní.

Sprej do sušičky je slouzí pouze jako prevence proti elektrizování prádla. Má sice jemnou parfemaci Green, ale prádlo příliš neprovoní.

Zákazníkům ale můžete doporučit použití aviváží Eurona – jsou vhodné i pro prádlo sušené v sušičkách a vůně se v sušeném prádle udrží.

Více o prostředcích do sušičky najdete v článku Voňavé prádlo ze sušičky.

Sašetky, aromatika, aromadifuzéry

Voňavé sašetky a spreje jsou určené na provonění prádla a prostoru obecně.

Sašetky jsou ideální do malých prostor – skříní, šuplíků, prádelníků. Dají se používat i do menších místností (toaleta, koupelna).

Při použití není potřeba sašetku vybalovat z igelitového obalu – intenzivně voní i přes něj. Když vonět přestane, obvykle ji stačí protřepat a případně odstranit igelitový obal – znovu se rozvoní.

Sašetky voní méně intenzivně (nebo vůbec) ve vlhkých prostorách – tedy např. v koupelně nemusí být vůně cítit. Sašetku stačí přemístit na suché místo – znovu se rozvoní. Totéž platí pro tyčinkové aromadifuzéry.

U tyčinkových aromadifuzérů se doporučuje nevkládat do nádoby všechny tyčinky – vůně je pak příliš intenzivní. Pro začátek stačí 2 – 3, časem lze přidávat, když vůně ztácí intenzitu.

Aromatika lze použít na textil i do prostoru – nejsou určené pouze přímo na tělo. Kromě interiérových vůní najdete aromatika i v řadě SOS – ta mají ve složení esenciální oleje a jsou určená na podporu relaxace, klidného spánku a volného dýchání.

Tekutá mýdla

Tekutá mýdla jsou i přes poměrně vysokou cenu velmi populární. K umytí rukou stačí malý „hrášek“, tedy výrazně méně, než u běžných mýdel.

Mýdla nevysušují – naopak, hydratují a vyživují. Lze je použít i bez opláchnutí jako krém na ruce.

Maminky je často přidávají dětem do koupele – jako pěnu.

Univerzální čistič

Jednoznačně nejoblíbenější produkt z nabídky Eurony.

Ředí se v poměru 1 : 9 (v ředící lahvi Eurona nalít vodu k nápisu Concentrate a dolít čističem po vrchní rysku).

Velmi dobře odmašťuje a zároveň ošetřuje čištěné povrchy díky obsahu kokosového mléka.

Má poměrně široké použití – od čištění povrchů, přes podlahy, prádlo – až po ničení mšic na rostlinách 🙂

Vhodný na všechny povrchy, s výhradou nelakovaného dřeva.

Více v samostatné recenzi univerzálního čističe.

Čistič kuchyní

Jediný produkt se silnější odmašťovací schopností, než má univerzální čistič.

Použitelný zejména na mastné skvrny, na které univerzální čistič nestačí (což se neděje často).

Čističe sporáků, varných desek, trouby a mikrovlnky

Eurona má speciální produkty na čištění sklokeramických desek, elektrických a plynových sporáků. Čistič sklokeramiky funguje zejména na vyleštění desky a drobné nečistoty – větší připečenou špínu je třeba nejprve odstranit škrabkou.

Na úporné připečeniny lze použít i Sprej na trouby a grily. Pro větší efekt lze čištěnou plochu předem nahřát na cca 30°, nebo sprej zafixovat na místě papírovými kuchyňskými utěrkami.

Stejný postup skvěle funguje o při čištění trouby (zejména na dně a na dvířkách). Při čištění dvířek dejte pozor, aby vám čistič nestekl mezi dvojitou výplň. Není to zásadní problém, ale dělá za sebou „cestičky“, které bez rozebrání dvířek nevyčistíte.

Dalším produktem z této řady je čistič na mikrovlnné trouby. Jedná se o čistič na bázi alkoholu a mikrovlnku vyčistí opravdu dobře (i když na první pohled vypadá jako trochu zbytečný produkt, osobně ho opravdu ráda používám).

Odmrazovač ledničky a mražáku

Slouží k rychlejšímu odmražení a odstranění ledové vrstvy.

Pokud je to možné, stříká se mezi led a stěnu, ne přímo na led.

Pohlcovače zápachu

Eurona má v nabídce několik prostředků na odstranění zápachu.

2 pohlcovače pachu jsou určené na prádlo (1 je neutrální, 2. slouží k odstranění zápachu z cigaret). Zápach pomáhají účinně překrýt i aromatika ve spreji.

Dalšími produkty jsou Pohlcovač pachu do chladničky, Pohlcovač pachů do odpadkového koše a Přírodní pohlcovač pachů určený na neutralizaci zápachu po zvířetech. Poslední jmenovaný lze použít i do koše nebo pro eliminaci zápachu např. po noční „nehodě“ malých dětí (např. počůrání do postele).

Čističe na koupelnu

Čistič koupelny patří k nejpopulárnějším výrobkům Eurony, společně s gelem na rez a vodní kámen.

Čistič koupelen se ředí 1:4 a obsahuje složku proti vodnímu kameni. Na silnější nánosy je nejlepší ho nastříkat, rozetřít a po 20 minutách působení setřít a opláchnout. Většinu kamene umyje na první použití – v rozích apod. je občas třeba čistění opakovat nebo použít přímo gel na rez a vodní kámen.

Gel na rez a vodní kámen se aplikuje neředěný, případně ho lze na místě zafixovat papírovými kuchyňskými utěrkami a nechat působit (u silnějších nánosů i přes noc). Neměl by se používat a akrylátové povrchy.

V nabídce je ještě prostředek na podlahy v koupelně, se složkou proti vodnímu kameni.

Čističe na toaletu

Eurona má 2 produkty určené přímo na toalety – gel do košíčku a prostředek na čištění toalet.

Gel do košíčku je třeba dávkovat specifickým způsobem – vytlačit do košíčku množství odpovídající vlašskému ořechu, nechat chvíli zaschnout – a pak zavěsit do mísy. Při větším dávkování nebo vynechání fáze zaschnutí se gel vymývá výrazně rychleji a nevydrží tak dlouho.

Prostředek na čištění toalet se používá klasickým způsobem. Populární je i díky své schopnosti čistit spáry v dlažbě a obkladech. Stačí ho nanést neředěný do spár, nechat chvíli působit a pro lepší efekt spáru projet tvrdším kartáčem (já používám starý kartáček na zuby). Následně stačí podlahu setřít.

Pro čištění nánosů vodního kamene v míse lze použít multifunkční agent s obsahem kyslíku. Do mísy nalijeme 2 konvice horké vody a vsypeme 1 – 2 odměrky agenta. Necháme působit (klidně přes noc) a následně dočistíme štětkou – případně můžeme zbytky uvolněného kamene opatrně odloupnout od stěn nožem nebo šroubovákem (pozor na poškrábání). Další možností je vybrat vodu z nádržky a na kámen nanést Gel na rez a vodní kámen, zafixovaný papírovou kuchyňskou utěrkou.

Používání prostředku na čištění toalet vznik vodního kamene výrazně eliminuje.

Přípravky na mytí nádobí

Eurona má v nabídce přípravky na ruční mytí nádobí i na mytí v myčce.

Prostředek na ruční mytí se ředí v poměru 1:3. K naředěnému prostředku se doporučuje přidat 1 lžičku soli – způsobí lehké zhoustnutí a větší lesk mytého nádobí.

U prostředků do myčky je třeba trochu „vychytat“ dávkování. Obecně se doporučuje 1 lžička gelu nebo prášku, či půlka tablety. Pokud myčka nemyje dobře, doporučuje se prostředku spíše ubrat, než přidat (příliš mnoho pěny zhoršuje kvalitu mytí).

Důležité je také dobře nadávkovat leštidlo a udržovat dosypanou sůl.

V nabídce jsou i speciální prostředky na mytí skla, vůně a čistič do myčky, a přídavný prostředek pro hodně špinavé nebo zaschlé nádobí.

Vůně do myčky je hodně intenzivní, často se používá jen k provonění myčky a eliminaci zápachu mezi mycími cykly – a na mytí se vyndává. Vyzkoušejte ji na mytí ponechat – pokud se vám bude zdát, že vůni cítíte z nádobí, můžete ji před mytím vyndat.

Přídavný prostředek čas od času přidávám nejen k zašpiněnému nádobí, ale i na průběžné pročištění myčky samotné.

Více k prostředkům do myčky v recenzi gelu do myčky.

Vůně do vysavače

Vůně do vysavače lze použít do sáčkových i bezsáčkových vysavačů. V nabídce je i řada do vodních vysavačů.

Do bezsáčkových vysavačů je lze pro delší efekt vložit v jemném sáčku nebo zavázavé silonové ponožce.

V robotických vysavačích nefungují, protože robotické vysavače fungují na principu zametání, ne proudění vzduchu.

Granulovanou vůni do vysavače poradkyně rády používají na vzorky – stačí trochu odsypat do organzového pytlíčku. Vůně je intenzivní a vydrží poměrně dlouho.

Pin It on Pinterest

Share This